We are prominent manufacturer and supplier of Wiper Relays for a wide range of Vehicles.
Features :
₹ 220 / Piece Get Latest Price
| Relay Type | Automotive relay |
| Coil Voltage | 12 V DC |
| Contact Current | 40 A |
| Number of Pin | 4 Pin |
| Brand | Best Auto |
| Material | nylon |
| Color | Black |
| Voltage | 12V / 24V |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 270 / Piece Get Latest Price
| Relay Type | Wiper Relay |
| Voltage | 12v |
| Coil Voltage | 12 V DC |
| Contact Current | 40 A |
| Number of Pin | 6 PIN |
| Brand | Best Auto |
| Pin Configuration | 6 Pin |
| Usage/Application | Mahindra Scorpio |
| Material | Nylon |
| Color | Blue |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 160 / Piece Get Latest Price
| Relay Type | Wiper Relay |
| Coil Voltage | 12 V DC |
| Contact Current | 40 A |
| Number of Pin | 4 Pin |
| Brand | Best Auto |
| Pin Configuration | 4 Pin |
| Usage/Application | Mahindra Scorpio |
| Material | Nylon |
| Color | Blue |
| Voltage | 12V / 24V |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 310 / Piece Get Latest Price
| Relay Type | Automotive relay |
| Coil Voltage | 12 V DC |
| Contact Current | 40 A |
| Brand | Best Auto |
| Pin Configuration | 6 Pin |
| Material | nylon |
| Enclosure | Sealed |
| Mounting Type | PCB Mount |
| Packaging Size | 10 x 10 = 100 |
| Country of Origin | Made in India |
| Voltage | 12V / 24V |
Minimum order quantity: 100 Piece
Wiper Intermittent Controller (7 Pin) for TATA Indica / Indico / Safari & other 12V TATA vehicles.
O.E. Reference Part Number: - 2699 5420 9928
Our Part No.:- 64
Wiper Intermittent Controller (7 Pin) for TATA 24V vehicles.
O.E. Reference Part Number: - 2707 5424 9916
Our Part No.: - 64A
Features:-
Shubhangi (Director)
VMS Autocircuit Microsystems Private Limited
Ground Floor, Plot No. 142, PKT C, Sec 5, Bawana, Dsidc
New Delhi - 110039, Delhi, India