Manufacturer of a wide range of products which include horn relay 6 pin 24 v for ashok leyland code - 5 b, single relay 24v 4 pin code - 17 912311/lp0251012/282954209935, head lamp relay 6 pin mazada code - 6, flasher tractor 4pin 12v 4256 044 m92 007700326c92 82826894, flasher cab 12v al sunshine bus fgg00600 8pin and horn relay with wire 3 pin 12v code - 2a.
₹ 140 / Piece Get Latest Price
| Coil Voltage | 12 V DC |
| Contact Current | 40 A |
| Relay Type | HEADLAMP RELAY |
| Number Of Pin | 6 pin |
| Pin Configuration | 6 Pin |
| Material | Nylon |
| Packaging Type | 10 x 10 = 100 |
| Color | Black |
| Brand | Best auto |
Minimum order quantity: 100 Piece
Repleaceable for: -
₹ 114 / Piece Get Latest Price
| Number of Pin | 4 Pin |
| Relay Type | Single Relay |
| Material | Nylon |
| Color | Black |
| Brand | Best Auto |
| Part No. | 912311/ LP 0251012 / 282954209935 |
| Packaging Size | 10 x 10 = 100 |
| Country of Origin | Made in India |
| Voltage | 12V |
Minimum order quantity: 100 Piece
Repleaceable for: -
₹ 140 / Piece Get Latest Price
| Vehicle Type | Car |
| System Voltage | 12 V |
| Coil Voltage | 12 V DC |
| Contact Current Rating | 40 A |
| Contact Current | 50 A |
| Relay Type | HeadLamp Relay |
| Number Of Pin | 6 pin |
| Pin Configuration | 6 Pin |
| Material | Nylon |
| Enclosure | Sealed |
| Packaging Type | 10 x 10 = 100 |
| Color | Black |
| Brand | Best auto |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
Repleaceable for: -
₹ 150 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 12V |
| Number of Pin | 4 |
| Material | ABS Plastic |
| Warranty | 12 Months |
| Part Number | F29 |
| Weight | 30gram |
| Compatible Vehicles | New Hollan Tractor |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 530 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 12V |
| Number of Pin | 8 |
| Type | FLASHER |
| Brand | BEST AUTO |
| Color | GREEN |
| Material | NYLON |
| Packaging Type | 10 X 10 = 100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 90 / Piece Get Latest Price
| Relay Type | Horn Relay |
| Coil Voltage | 12 V DC |
| Contact Current | 40 A |
| Number Of Pin | 3 pin |
| Brand | Best Auto |
| Pin Configuration | 3 Wire |
| Material | Nylon |
| Packaging Type | 10 x 10 = 100 |
| Color | Black |
Minimum order quantity: 100 Piece
Repleaceable for: -
₹ 90 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 12V |
| Number Of Pin | 4 |
| Brand | Best Auto |
| Material | Nylon |
| Packaging Type | 10 x 10 = 100 |
| Color | Black |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
Repleaceable for: -
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 12V |
| Material | Nylon |
| Packaging Type | 10 x 10 = 100 |
| Color | Black |
| Brand | Best auto |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
Repleaceable for: -
₹ 400 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 12V |
| Relay Type | Turn Signal Flasher |
| Brand | Best Auto |
| Color | Black |
| Material | Nylon |
| Usage/Application | Turn SIgnal |
| Model Name/Number | F-66 |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 350 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 12V |
| Relay Type | TURN SIGNAL |
| Brand | BEST AUTO |
| Color | BLACK |
| Material | NYLON |
| Usage/Application | TURN SIGNAL FLASHER |
| Model Name/Number | F-33 |
Minimum order quantity: 50 Piece
Shubhangi (Director)
VMS Autocircuit Microsystems Private Limited
Ground Floor, Plot No. 142, PKT C, Sec 5, Bawana, Dsidc
New Delhi - 110039, Delhi, India