Manufacturer of a wide range of products which include f-59 battery rickshaw flasher - 12v 3pin, ktm highway flasher plug-n-play, f- 54 2643 5424 9902 - flasher -24 v (for side signal- tata 1515/555, 1618/62 bs-iv), f-55 flasher tata 24v 3pin (2618 5454 4604) cream and al truck flasher f-65 fgg00100.
₹ 160 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 12V |
| Brand | BEST AUTO |
| Relay Type | TURN SIGNAL FLASHER |
| Material | NYLON |
| I Deal In | New Only |
| Code | F-59 |
| Color | BLACK |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 750 / Piece Get Latest Price
| Flasher Type | Hazard Flasher |
| Input Voltage | 12 V DC |
| Pin Configuration | 16 PIN |
| Load Type | LED |
| Flashing Rate | 90–120 FPM |
| Bike Brand | KTM |
| Color | Black |
| Type | Led Indicator Flasher Blinker |
| Brand | Best Auto |
| Material | Nylon |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 440 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 24 Volt |
| Relay Type | Flasher |
| Brand | Best Auto |
| I Deal In | New Only |
| Color | Purple |
| Material | Nylon |
| Usage/Application | Tata Trucks/Bus Turn Signal Flasher |
| Dimension | 31x48x82 |
| Model Name/Number | F54 |
| Weight | 62g |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 440 / Piece Get Latest Price
| Flasher Type | Indicator Flasher |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Pin Configuration | 3 Pin |
| Load Type | Bulb+LED |
| Flashing Rate | 60–90 FPM |
| Type | Flasher |
| Color | Black |
| Material | Nylon |
| Packaging Type | 10x10=100 |
| Brand | Best Auto |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 440 / Piece Get Latest Price
| Flasher Type | Indicator Flasher |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Pin Configuration | 3 Pin |
| Load Type | Bulb+LED |
| Flashing Rate | 60–90 FPM |
| Type | FLASHER |
| Color | BLACK |
| Material | Nylon |
| Packaging Type | 10 X 10 = 100 |
| With Buzzer | No |
| Brand | BEST AUTO |
| Housing Material | Plastic |
| Operating Temp | −20 to 60°C |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
Shubhangi (Director)
VMS Autocircuit Microsystems Private Limited
Ground Floor, Plot No. 142, PKT C, Sec 5, Bawana, Dsidc
New Delhi - 110039, Delhi, India