A wide variety of reliable and superior quality AC and Radiator fan relays are being manufactured and sold by Best Auto® for the replacement market all over India. Various types of relays catering to different vehicles are being manufactured. Specialized relays are also available for bulk orders.
₹ 130 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 12V |
| Number of Pin | 4 Pin |
| Relay Type | Automotive relay |
| Brand | Best Auto |
| Material | nylon |
| Color | Black |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
Air Conditioner Relay 4 Pin with Boot
Features:-
Fitment: -
₹ 290 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 12V |
| Relay Type | Thermal Flasher Relay |
| Brand | Best Auto |
| Usage/Application | Tata Vehicles |
| Current | 30A |
| Material | Plastic |
| Warranty | 12 Months |
| Color | Black |
| Part No. | 2659-5420-4907N |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 130 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 12V |
| Number of Pin | 5 Pin |
| Relay Type | Automotive relay |
| Brand | Best Auto |
| Usage/Application | Air Conditioner Automotive Relays |
| Material | Nylon |
| Color | Black |
Minimum order quantity: 100 Piece
Fitment: -
₹ 130 / Piece Get Latest Price
| Relay Type | fan Relay |
| Voltage | 12v |
| Coil Voltage | 12 V DC |
| Contact Current | 40 A |
| Number of Pin | 4 Pin |
| Pin Configuration | 4 Pin |
| Usage/Application | Rediator |
| Material | Nylon |
| Color | Black |
Minimum order quantity: 100 Piece
Repleaceable for: -Repleaceable for: -
₹ 300 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 12V |
| Usage/Application | FUEL PUMP RELAY ASSY Controller |
| Brand | Best Auto |
| Model Name/Number | 950214 |
| Material | Nylon |
| Color | Black |
| Packaging Type | 10 x 10 = 100 |
Minimum order quantity: 100 Piece
Shubhangi (Director)
VMS Autocircuit Microsystems Private Limited
Ground Floor, Plot No. 142, PKT C, Sec 5, Bawana, Dsidc
New Delhi - 110039, Delhi, India